AMC kan weer beginnen met productie geneesmiddel stofwisselingsziekte CTX

AMC kan weer beginnen met productie geneesmiddel stofwisselingsziekte CTX

NOS Nieuws: AMC mag eigen medicijn bereiden, maar wel anders

“Het Amsterdam UMC mag een eigen medicijn maken tegen de zeldzame stofwisselingsziekte CTX, maar moet wel het productieproces aanpassen. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft dat geoordeeld in een zaak die was ingediend door de Italiaanse farmaceut Leadiant.

Het ziekenhuis besloot in april om het al tientallen jaren oude medicijn CDCA zelf te produceren. Aanleiding was een reeks ongekende prijsverhogingen door Leadiant, het bedrijf dat het alleenrecht heeft op het maken van CDCA. De prijs ging alleen al in 2017 met ruim 120.000 euro omhoog per patiënt per jaar.

Enkele maanden later moest het AMC, een locatie van het Amsterdam UMC, echter al stoppen met de zogenoemde magistrale bereiding van het medicijn in zijn apotheek. De IGJ zei dat er werd gewerkt met een grondstof die mogelijk onzuiverheden bevatte.”

Het volledige NOS nieuwsartikel leest u hier